Môže krém zmierniť vašu erektilnú dysfunkciu?

Môže krém zmierniť vašu erektilnú dysfunkciu?

Takmer každý muž sa počas svojho života stretne s istou formou erektilnej dysfunkcie. Tá sa starnutím stáva čoraz pravdepodobnejšou. Či je už erektilná dysfunkcia náhla (akútna) alebo príležitostná, zvyčajne je len zanedbateľným problémom. Mnoho mužov ju zažije v určitom okamihu svojho života a rovnako ako prišla, tak aj odíde.

Avšak chronická erektilná dysfunkcia je už vážnejším problémom. Môže vznikať z mnohých rôznych príčin. Niektoré z nich sú psychologického charakteru. Väčšina príčin je však fyzickej podstaty a týkajú sa nervového systému, krvných ciev alebo hormónov. Našťastie väčšinu fyzických príčin erektilnej dysfunkcie je možné liečiť, hoci nie je nevyhnutne pomocou krémov.

O krémoch (Titan Gel) na erektilnú dysfunkciu

Zatiaľ čo mnoho liekov proti erektilnej dysfunkcii bolo schválených Americkým úradom pre kontrolu potravín a liečiv (FDA), táto organizácia zatiaľ neschválila žiadny krém, ktorý by túto chorobu liečil. Naopak, FDA dokonca vydal varovanie o možných rizikách určitých produktov, ktoré o sebe tvrdia, že erektilnú dysfunkciu dokážu odstrániť. Možno ste už počuli o Titan Gel alebo iných krémoch, ktoré obsahujú L=arginín používaný na liečbu erektilnej dysfunkcie.

Vitaros

V poslednom desaťročí rôzne farmaceutické spoločnosti testujú a vyvíjajú topické krémy, ktoré obsahujú krémovú formulu zloženú z alprostadilu. Takouto formulou je i liek pod názvom Vitaros. Ten bol schválený v Kanade i Európe, nebol však ešte schválený úradom FDA. V Spojených štátoch amerických sú v súčasnosti k dispozícii ale iné formy alprostadilu, ktoré liečia erektilnú dysfunkciu, vrátane injekčného roztoku alebo čapíka pre penis.

L-arginín

Niektoré voľnopredajné krémy sľubujúce liečbu erektilnej dysfunkcie obsahujú L-arginín. Je to aminokyselina, ktorá sa vyskytuje vo vašom tele prirodzene. Jednou z jej funkcií je vazodilatácia, čo znamená, že pomáha zvyšovať obeh krvi. Avšak doteraz žiadna štúdia nepotvrdila, že krémy obsahujúce L=arginín sú naozaj účinné. L-arginín sa taktiež nachádza aj v prípravku na erekciu zvanom Zerex. Pre viac info o tomto produkte odporúčame prečítať Zerex recenzie.

FDA a ďalšie varovania

FDA varuje mužov, aby si nekupovali určité krémy a doplnky sľubujúce liečbu erektilnej dysfunkcie. Väčšina z nich totiž ani neuvádza svoj obsah. Ich zložky v takom prípade môžu spôsobovať závažné vedľajšie účinky alebo môžu ovplyvňovať účinky iných liekov braných súbežne. Ak uvažujete o zakúpení akéhokoľvek voľne predajného alebo online dostupného lieku, konzultujte najprv tento krok s vašim lekárom. Ten vám potvrdí, či sú bezpečné.

Lieky na erektilnú dysfunkciu môžu spôsobovať celý rad závažných vedľajších účinkov, vrátane predĺženej erekcie a nízkeho krvného tlaku (hypotenzie). Nestáva sa to síce často, ale niekedy je potrebná i lekárska pomoc. Z tohto dôvodu by ste sa pred začatím akejkoľvek liečby mali najprv porozprávať so svojim lekárom. Spôsoby liečby erektilnej dysfunkcie začnite prípadne kombinovať až po odobrení zo strany lekára.

Porozprávajte sa so svojim lekárom

Ak máte ťažkosti s dosiahnutím alebo udržaním erekcie, radšej si dohodnite stretnutie s vašim lekárom namiesto toho, aby ste situáciu riešili sami. Váš lekár môže diagnostikovať príčinu vášho ochorenia a navrhnúť liečbu, ktorá bude zameraná konkrétne na daný problém. Liečba erektilnej dysfunkcie je u väčšiny mužov veľmi úspešná. Čím skôr vám je naordinovaná správna liečba, tým skôr odstránite svoje problémy s erekciou. Pre získanie viac informácií si prečítajte náš článok o liekoch na predpis používaných na liečbu erektilnej dysfunkcie.